pacientska organizácia pre všetkých, ktorých sa únik moču dotýka

Naše aktivity

Aj tento rok máme pre vás pripravenú vašu obľúbenú aktivitu Týždeň kontinencie

Prečo obľúbenú? Pretože radi využívate možnosť opýtať sa našich skúsených zdravotných sestier, ktoré sú na stánkoch v nemocniciach v Bratislave na Kramároch, v Detskej fakultnej nemocnici v Bratislave, v nemocnici v Trnave, v nemocnici v Martine, Košiciach, Banskej Bystrici a tento rok aj v Nitre. Stretneme sa na stánkoch 22.6.6. od 8.00 do 14.00 hod. Príďte sa zase opýtať. Všetko, čo sa chcete dozvedieť o úniku moču, o tom ako tento problém riešiť, ako posilňovať svaly panvového dna alebo čo vás čaká na návšteve u urológa. Toto všetko naše kvalifikované sestričky vedia. Tešíme sa na vás. Akékoľvek otázky odpovieme na info@inkoforum.sk


Prečítajte si naše aktuálne inkonoviny tu >>>


Odborná konferencia na tému "Inkontinencia u starnúceho pacienta"

Dňa 30.11.2013 organizujeme v hoteli Kaskády na Sliači konferenciu pre odbornú verejnosť, ktorej cieľom je edukácia odborníkov o problematike inkontinencie. Program ako aj ďalšie organizačné informácie budú včas doplnené.


Týždeň kontinencie

Počas celosvetového Týždňa kontinencie, 24. – 30. júna 2013 sme realizovali zaujímavú osvetovú aktivitu pre ľudí, ktorých by únik moču mohol z toho alebo onoho dôvodu zaujímať. Dňa 26.6. sme mali v nemocniciach v Bratislave, Martine, Banskej Bystrici a Košiciach stánky so skúsenými zdravotnými sestrami, na ktoré ste sa obracali so svojimi otázkami. Váš záujem predčil naše očakávania. Zaznamenali sme viac ako 600 návštev! Veľmi nás to teší, pretože vidíme, že uvedomenie našich pacientov rastie. Stávame sa aktívnejší v otázkach nášho zdravia. A inkontinencia môže byť len symptómom iného závažného ochorenia, preto včasná diagnostika a návšteva lekára je nesmierne dôležitá.

Pár slov k Týždňu kontinencie

Týždeň kontinenice je každoročná celosvetová iniciatíva zameraná na zvýšenie povedomia v otázkach súvisiacich s únikom moču. Jej cieľom je zlepšiť zdravie, pohodu a kvalitu života pacientov. Táto aktivita bola zahájená v roku 2008 Medzinárodnou spoločnosťou kontinencie (ICS) v Káhire. Odvtedy sa rozšírila do mnohých krajín sveta, napr. USA, Číny, Singapuru, Nemecka, Nového Zélandu.

V tejto iniciatíve budeme pokračovať aj budúci rok. Tešíme sa na vás.

OZ InkoFórum si Vás dovoľuje pozvať na Odborný seminár s názvom Prevencia inkontinencie moču v 21. storočí.  Odborným garantom seminára je prof. MUDr. Ján Gajdošík, PhD..